Koronawirus w Polsce. Ostre restrykcje rządu, dramatyczna prognoza: 250 tysięcy ZGONÓW [RELACJA NA ŻYWO]

2020-04-01
9:28

Michał Michalak, Amadeusz Calik

Chroniczne braki środków? Koronawirus w Polsce
Autor: materiały prasowe
Chroniczne braki środków? Koronawirus w Polsce

Koronawirus w Polsce. Od 1 kwietnia 2020 roku weszły w życie kolejne obostrzenia, które mają na celu ograniczenie liczbę zachorowań i zgonów na COVID-19. Niepełnoletni nie mogą już opuszczać domów bez rodziców bądź opiekunów prawnych, z kolei starsze osoby mają dla siebie wydzielone godziny w korzystaniu ze wszystkich sklepów. Czy to zahamuje epidemię koronawirusa w Polsce? W jej wyniku w naszym kraju zmarło już 35 osób. Jak wygląda aktualna sytuacja w Polsce i na świecie? Śledź naszą relację na żywo!

Koronawirus w Polsce. Nowe obostrzenia, rośnie liczba zakażeń

1 kwietnia rozpoczął się kolejny etap zmagań związanych z epidemią koronawirusa w Polsce. Do tej pory w kraju odnotowano 2347 przypadków zachorowań, z czego 35 okazało się śmiertelnych. Z informacji Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego wynika jednak, że wszystko, co najgorsze, ma dopiero nadejść. Najbliższe kilka, kilkanaście dni pokaże, jak radzimy sobie w najtrudniejszych sytuacjach jako państwo, ale i społeczeństwo.

Koronawirus w Polsce [RELACJA NA ŻYWO]

Czy niepełnoletni odnajdą się w nowej rzeczywistości? Akcja “Zostań w domu” miała do tej pory charakter zalecenia, które nie zawsze było przestrzegane. Ostatniego dnia marca zapadła jednak decyzja, że wszystkie osoby do 18. roku życia nie wyjdą na dwór bez towarzystwa rodzica, opiekuna prawnego lub innej dorosłej osoby. Czy te radykalne kroki pozwolą zdyscyplinować polską młodzież? M.in. te informacje postarają się dla was zdobyć reporterzy “Super Expressu” z całej Polski, którzy przybliżą wam temat koronawirusa w Polsce i wszystkich konsekwencji epidemii dla naszego kraju.

9:27 Koronawirus na Śląsku: 8 nowych zakażonych

Ośmiu kolejnych zakażonych koronawirusem w województwie śląskim. Kim są i jak się zarazili? W najnowszym raporcie informuje o tym Śląski Urząd Wojewódzki. Poznajcie szczegóły.

9:18 Czy można wyjść na plażę?

Od środy 1 kwietnia obowiązuje zakaz korzystania z parków, bulwarów i.. plaż. Za złamanie tego zakazu grozi wysoka kara pieniężna. Czy to oznacza, że nie będzie już można spacerować po plażach w Gdańsku, Gdyni i Sopocie?

9:04 Gdy zobaczysz te zdjęcia, będziesz w szoku

Małopolscy policjanci postanowili w nietypowy sposób sprawdzać, czy mieszkańcy stolicy Małopolski stosują się do obowiązujących zakazów w związku z pandemią koronawirusa. Z pokładu śmigłowca mundurowi sprawdzają, czy nie dochodzi do nielegalnych zgromadzeń, a zdjęcia opustoszałego Krakowa wywołują ciarki.

Koniecznie zobacz galerię zdjęć!

9:00 Dwieście przypadków koronawirusa w Małopolsce

Osiem kolejnych przypadkach koronawirusa w Małopolsce. Zakażenie stwierdzono u mieszkańców Krakowa, Tarnowa oraz powiatów: limanowskiego, bocheńskiego, olkuskiego i wielickiego – poinformowało biuro prasowe wojewody. Kim są chorzy?

8:49 Zmarł 68-letni pacjent w Tychach

68-letni pacjent zakażony koronawirusem, który przebywał w szpitalu w Tychach nie żyje – to najnowsze informacje płynące z resortu zdrowia. Jest to już szósta ofiara zarazy w tym mieście i jednocześnie dziewiąty zgon w województwie śląskim. 

8:47 Najwięcej nowych przypadków w Wielkopolsce

Najnowsze informacje Ministerstwa Zdrowia mówią o 36 potwierdzonych przypadkach zakażenia. Najwięcej z nich odnotowano w województwie wielkopolskim, gdzie zachorowanie stwierdzono u dziesięciu kolejnych osób.

8:40 Kolejne zakażenia w Polsce

– Mamy 36 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z woj. wielkopolskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 8 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego – poinformowało na Twitterze Ministerstwo Zdrowia. 

Jednocześnie poinformowano o śmierci dwóch kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 83-letni mężczyzna ze szpitala w Warszawie i 68-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach. Obaj mieli współistniejące choroby – dodało MZ. 

Łącznie liczba zakażonych wzrosła do 2347 osób, 35 z nich zmarło.

8:37 Dramatyczne prognozy dla USA

Dramatyczne prognozy dla Stanów Zjednoczonych w sprawie pandemii koronawirusa. Według prognoz Białego Domu Covid-19 może spowodować od 100 tys. do 240 tys. zgonów przy obecnych ograniczeniach, wobec 1,5 do 2,2 miliona ofiar, gdyby w kraju nie wprowadzono żadnych środków – informuje PAP. 

Do tej pory w Stanach wykryto 189 tysięcy przypadków zakażenia, zmarły ponad 4 tysiące osób.

8:30 Szpital Bródnowski w Warszawie sparaliżowany

W Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim potwierdzono kilkadziesiąt przypadków zakażenia koronawirusem. Jak poinformował PAP rzecznik prasowy Szpitala Bródnowskiego i dyrektor Śródmiejskiego Centrum Klinicznego na warszawskim Bródnie Piotr Gołaszewski, od 20 marca COVID-19 potwierdzono łącznie u 43 pacjentów. Zakażonych jest również 29 członków personelu medycznego.

8:15 Mapa koronawirusa 01.04.2020 NA ŻYWO

Koronawirus – mapa na żywo. Gdzie teraz jest koronawirus? Gdzie odnotowano najwięcej przypadków, a gdzie najwięcej zgonów? Przygotowane zostały specjalne mapy, na których na żywo możecie śledzić zasięg epidemii koronawirusa z Chin – zarówno w Polsce, jak i na świecie!

8:00 Tak policjanci walczą z koronawirusem

Z lądu, wody i z powietrza – tak policjanci pracują w czasie pandemii koronawirusa. Mundurowi mają szereg nowych zadań, m.in. kontrolę i pomoc osobom objętym kwarantanną, sprawdzanie miejsc spotkań, gromadzenia się, czy kontrolowanie ilości pasażerów w środkach komunikacji miejskiej. Jak wygląda ich praca z bliska? Postanowiliśmy to sprawdzić!

Tak krakowscy policjanci walczą z koronawirusem

7:52 Koronawirus w Wielkopolsce. Liczby rosną

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu przedstawił nowe dane dotyczące regionu. W oczy rzuca się nie tylko liczba zakażonych, ale także osób poddanych izolacji lub będących na kwarantannie. Jakie są najnowsze dane z województwa wielkopolskiego?

7:44 Dobre wiadomości z Warmii i Mazur!

Świetne wiadomości z Warmii i Mazur! Szpital w Ostródzie opuściła już druga osoba zakażona COVID-19 w regionie! Kim jest wyzdrowiały pacjent? Sprawdź aktualne dane o koronawirusie w woj. warmińsko-mazurskim!

7:30 Coraz więcej dzieci z koronawirusem w Bydgoszczy

Rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim. Jak ustaliła nasza reporterka, wśród chorych jest coraz więcej dzieci, a liczba osób objętych kwarantanną zbliża się do dziewięciu tysięcy. 

Koronawirus w Bydgoszczy. Choruje 76 osób. Wśród nich coraz więcej dzieci

7:20 Ostre restrykcje w związku z koronawirusem. Czego nie wolno?

Od północy z wtorku na środę (31 marca na 1 kwietnia) wprowadzono drastyczne ograniczenia w związku z walką z pandemią koronawirusa. Na zewnątrz będzie można wychodzić tylko pojedynczo, zakazane będą jakiekolwiek zgromadzenia.

Z kolei w sklepach wprowadzony zostanie odgórny limit klientów, którzy w jednym czasie będą mogli robić zakupy. Co jest zabronione, a co należy robić? Szczegóły ograniczeń znajdziesz w tym artykule!

7:10 Koronawirus w Polsce: aktualne dane

Obecnie (według najnowszych informacji Ministerstwa Zdrowia) w Polsce wykryto 2311 przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. W związku z epidemią zmarły 33 osoby. 

W szpitalach z podejrzeniem koronawirusa znajduje się niemal 2 tysiące osób, a 172 tysiące Polaków objęto obowiązkową dwutygodniową kwarantanną. Ponad 50 tysięcy osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym. Do tej pory w Polsce wykonano ponad 51 tysięcy testów.

7:00 Informacje z dwóch poprzednich dni

Informacje z poniedziałku i wtorku możecie przeczytaj tutaj: GIGANTYCZNY wzrost liczby zakażonych, nowy zgon. Spełniają się czarne prognozy! Koronawirus w Polsce [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

Koronawirus w Polsce. Relacja na żywo 01.04.2020:

Posłuchaj, ile czasu koronawirus żyje poza organizmem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami

To view this video please enable JavaScript, and consider upgrading to a web browser that
supports HTML5 video

Koronawirus w Polsce. Rząd wprowadza nowe zakazy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Read More

Miami Fakty Premier o walce z koronawirusem: nie słuchajcie tych brzęczących much, które opowiadają bajki

Miami Fakty Premier o walce z koronawirusem: nie słuchajcie tych brzęczących much, które opowiadają bajki

Dzisiaj w analizach różnych instytutów Polska jest na czołowym miejscu, jako ten kraj, który ratował człowieka – powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki, przekonując, że sytuacja w kraju związana z zachorowaniami na COVID-19 poprawia się. – Nie słuchajcie tych różnych brzęczących much, które opowiadają bajki, posługują się kłamstwem, fałszem, obłudą i oszustwem – dodał. Premier… [Read more]

Miami Fakty Piotr Rocki nie żyje. Dariusz Dźwigała: Nie wierzyłem, że go to spotkało. Był jak moje czwarte dziecko

Miami Fakty Piotr Rocki nie żyje. Dariusz Dźwigała: Nie wierzyłem, że go to spotkało. Był jak moje czwarte dziecko

– W każdym SMS-ie czy innym kontakcie mówił do mnie “tato”. Zawsze mówiłem, że jest to moje czwarte dziecko. To dla mnie szok – mówi nam Dariusz Dźwigała, długoletni przyjaciel Piotra Rockiego. Jakub Artych 02 Czerwca 2020, 13:00 PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Piotr Rocki (z lewej) Dariusz Dźwigała i Piotr Rocki znali się blisko… [Read more]

“Zaangażowana” Marina Łuczenko tłumaczy się z reklamowania marek: “MUSZĘ to robić! Czuję się ZOBOWIĄZANA”

“Zaangażowana” Marina Łuczenko tłumaczy się z reklamowania marek: “MUSZĘ to robić! Czuję się ZOBOWIĄZANA”

Marina Łuczenko walczyła o rozgłos i sławę już od wielu lat. Swoje pierwsze kroki w show biznesie stawiała jeszcze jako wokalistka i podopieczna Mai Sablewskiej, jednak napotkała na swojej drodze wiele utrudnień. Dziś Marina może się natomiast szczycić sporą popularnością w sieci, gdzie jej poczynania śledzi ponad 700 tysięcy osób.Zobacz: Marina Łuczenko chwali się NIEDOWAGĄ:… [Read more]

Żona Krawczyka karmi piersią córeczkę na Instagramie. Przesyła życzenia synom Anety Zając
Celebrity News

Żona Krawczyka karmi piersią córeczkę na Instagramie. Przesyła życzenia synom Anety Zając

Autor: Instagram Mikołaj Krawczyk, Sylwia Juszczak-Krawczyk Z okazji Dnia Dziecka, Sylwia Juszczak-Krawczyk (42 l.) opublikowała zdjęcie, na którym karmi swoją córeczkę piersią. Gwiazda serialu “Dom nad rozlewiskiem” może cieszyć się z dużej rodziny. Z pierwszego związku ma dwóch synów, którzy powoli wkraczają w dorosłość. Oczkiem w jej głowie jest córeczka, której ojcem jest Mikołaj Krawczyk.… [Read more]

Masowe protesty w USA po śmierci George’a Floyda. W Waszyngtonie policja użyła granatów hukowych i flar [RELACJA]

Masowe protesty w USA po śmierci George’a Floyda. W Waszyngtonie policja użyła granatów hukowych i flar [RELACJA]

Foto: CRISTOBAL HERRERA / PAP Protesty w Miami na Florydzie – CRISTOBAL HERRERA / PAP W Stanach Zjednoczonych trwają demonstracje i starcia z policją, których zarzewiem stało się zabicie przez funkcjonariuszy czarnoskórego George’a Floyda w Minneapolis. Protesty kontynuowali m.in. mieszkańcy Nowego Jorku. W Waszyngtonie policja użyła granatów hukowych i flar, by rozpędzić protest. Czterech policjantów… [Read more]

Łukasz Szumowski w ogniu oskarżeń. Posłowie zajmują się wnioskiem o wotum nieufności wobec ministra zdrowia

Łukasz Szumowski w ogniu oskarżeń. Posłowie zajmują się wnioskiem o wotum nieufności wobec ministra zdrowia

Łukasz Szumowski szybko stał się niestety politykiem. Dziś wiemy, że jednym z najbardziej cynicznych i bezdusznych – mówiła na posiedzeniu sejmowej komisji zdrowia posłanka KO Barbara Nowacka. We wtorek komisja zajmowała się wnioskiem opozycji o wotum nieufności wobec ministra zdrowia, który po godzinie 14 został odrzucony.Wniosek o wotum nieufności dla ministra Łukasza Szumowskiego zgłosiła Koalicja… [Read more]

Tragiczna strzelanina w Louisville. Policjanci mieli wyłączone kamery, ich szef został zwolniony

Tragiczna strzelanina w Louisville. Policjanci mieli wyłączone kamery, ich szef został zwolniony

Fakty Miami

Burmistrz Louisville Greg Fischer poinformował na konferencji prasowej o zwolnieniu szefa tamtejszej policji Steve’a Conrada – informuje Associated Press. Powodem jest śmierć Davida McAtee’ego, właściciela miejscowej restauracji. Mężczyzna zginął w wyniku strzelaniny, do której doszło kilka minut po północy w pobliżu targowiska na West Broadway. Zobacz wideo Amerykańska policja pokazuje, jak w miejscowości Lawrenceville pokojowo… [Read more]

AP: Chiny opóźniały ujawnienie informacji o koronawirusie, a WHO była bezsilna
Fakty Miami

AP: Chiny opóźniały ujawnienie informacji o koronawirusie, a WHO była bezsilna

Chiny znacznie opóźniły ujawnienie informacji o koronawirusie, powodując dużą frustrację wśród przedstawicieli Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) z powodu nieotrzymywania danych potrzebnych do walki z pandemią koronawirusa – dowiedziała się agencja AP. W styczniu WHO publicznie chwaliła Chiny za szybką reakcję na pojawienie się nowego koronawirusa. WHO wielokrotnie dziękowała chińskim władzom za “natychmiastowe udostępnienie” mapy genetycznej… [Read more]

Mysterious AMD RDNA 2 GPU Codenamed Sienna Cichlid Spotted in Linux Patches, Speculated To Be The Big Navi GPU For Enthusiast Radeon RX Graphics Cards

Mysterious AMD RDNA 2 GPU Codenamed Sienna Cichlid Spotted in Linux Patches, Speculated To Be The Big Navi GPU For Enthusiast Radeon RX Graphics Cards

A mysterious AMD RDNA 2 GPU has been spotted within the latest Linux patches & it’s speculated that this could be the Big Navi GPU powering next-generation Radeon RX graphics cards that all enthusiasts are waiting for. This specific AMD GPU was spotted by the folks at Phoronix and is codenamed Sienna Cichlid. AMD’s Mysterious… [Read more]

Judge tosses former Maryland basketball players’ ‘Fortnite’ dance lawsuit
Science & Technology

Judge tosses former Maryland basketball players’ ‘Fortnite’ dance lawsuit

A federal judge has dismissed a lawsuit in which two former University of Maryland men’s basketball players accused makers of the “Fortnite” video game of misappropriating a dance move that the ex-teammates popularized. U.S. District Judge Paul Grimm in Maryland ruled Friday that the Copyright Act preempts claims that Jared Nickens and Jaylen Brantley filed… [Read more]