“Nic się nie stało”, czyli dlaczego nie piszemy o wszystkim, o czym byśmy chcieli

Środowy wieczór może okazać się punktem przełomowym w najnowszej historii polskiego show biznesu. Długo wyczekiwany film Sylwestra Latkowskiego “Nic się nie stało” jeszcze przed premierą był przez niektórych interpretowany jako dosadna odpowiedź na odnoszące spektakularne sukcesy filmy braci Sekielskich. Ostatecznie jednak dokument, który wyemitowała telewizyjna Jedynka, a który miał obnażyć szokujące kulisy działalności szajki pedofilów i powiązanych z nimi celebrytów, nie spełnił pokładanych w nim nadziei.

Zobacz: “Nic się nie stało”. Dziennikarze i internauci sceptycznie o dokumencie Latkowskiego: “Oskarżenia niepodparte dowodami, KOSZMARNIE ZŁY FILM”

Dopiero to, co wydarzyło się po emisji filmu, wywołało prawdziwe emocje. W prowadzonej na żywo debacie Latkowski odważnie zaapelował do celebrytów, którzy mają mieć jakąś wiedzę na temat wydarzeń z sopockiego klubu.

Przypomnijmy: “Nic się nie stało”. Sylwester Latkowski apeluje do Borysa Szyca i innych celebrytów w sprawie Zatoki Sztuki: “Chcę, żebyś powiedział opinii publicznej, CO ROBIŁEŚ”

Słowa reżysera rozpętały burzę wśród widzów i internautów, a wywołane do tablicy gwiazdy jak jeden mąż zaprzeczyły oskarżeniom, grożąc Latkowskiemu sądem.

“Nic się nie stało”. Kuba Wojewódzki odpowiada na oskarżenia Sylwestra Latkowskiego: “Jesteś płatnym MEDIALNYM ZABÓJCĄ. Idę z tobą i z TVP do sądu”

“Nic się nie stało”. Jarosław Bieniuk w oświadczeniu: “Stanowczo ODCINAM SIĘ od prób łączenia mojej osoby z tzw. sprawą Zatoki Sztuki”

“Nic się nie stało”. Natalia Siwiec grzmi na Instagramie: “Nie będziemy dawać się terroryzować nieskończonymi pomysłami na temat NASZEJ PRZESZŁOŚCI”

Każdy z tych artykułów wywołał ogromne zainteresowanie także wśród Was – czytelników Pudelka. W komentarzach prześcigacie się w obnażaniu “sekretów” celebrytów i wywoływaniu nas do tablicy. Sekcja komentarzy Pudelka to mityczny twór, często żyjący własnym życiem. Chcemy Wam jednak wytłumaczyć, dlaczego tak często to, o czym otwarcie piszecie nam pod artykułami, nie pojawia się w naszych tekstach.

Trzy lata temu opublikowaliśmy na Pudelku nasz manifest, w którym zobowiązaliśmy się zawsze rozliczać celebrytów z choroby powszechnie występującej w show biznesie – hipokryzji.

Zobacz: Pudelek pozdrawia hejterów, czyli dlaczego nigdy nie przestaniemy pisać o hipokryzji

Mimo upływu lat, zmian kadrowych w redakcji i w firmie, której jesteśmy częścią, i stawianym nam przez rzeczywistość wyzwań, pozostajemy wierni tej deklaracji. Zawsze będziemy rozliczać gwiazdy z hipokryzji, kłamstw czy zwyczajnie niemądrych, nieodpowiedzialnych zachowań. Nie boimy się wejść z nimi na wojenną ścieżkę, ale musimy być pewni, że rzeczy, o których piszemy, naprawdę się wydarzyły, a my mamy na to dowody.

Sami dobrze wiecie, że raz zasiana plotka potrafi towarzyszyć człowiekowi przez lata. Kładzie się cieniem na jego karierze, relacjach z ludźmi, w końcu także na jego kondycji psychicznej. Nie jesteśmy święci – nam też zdarzało się popełniać takie błędy, sami zresztą chętnie nas z nich rozliczacie. Ale nawet stary Pudel stara się uczyć na swoich błędach – i nie popełniać ich ponownie.

Sylwester Latkowski to doświadczony gracz, prawdziwe medialne zwierzę. Dobrze wiedział, że jeśli w swoim filmie umieści oskarżenia przeciwko celebrytom wymienionym z nazwiska, bez twardych dowodów nie wyemituje go żadna telewizja. Wychodzi na to, że premedytacją poczekał więc do programu nadawanego na żywo, by w nim wytoczyć najcięższe działa. Nie zwalnia go to z odpowiedzialności za jego słowa, ale dało mu szansę na powiedzenie tego, na co nie pozwoliliby prawnicy żadnej szanującej się firmy z branży mediów w kraju.

Oskarżeni przez Latkowskiego celebryci mają pełne prawo przeciwstawić się takim publicznym atakom. Oficjalnie są niewinni, nikt niczego nie udowodnił im przed sądem. Odwiedziny popularnego klubu nie są przestępstwem, za to sugerowanie, że wiązały się one z dramatem wykorzystywanych nieletnich – już tak.

Oburzenie oskarżonych przez Latkowskiego gwiazd nie powinno nikogo dziwić. Dobre imię zdecydowanie łatwiej bowiem zniszczyć, niż je sobie zbudować. Weźmy choćby pod uwagę przypadek Radosława Majdana. Wymieniony przez reżysera “Nic się nie stało” jako jeden z bywalców Zatoki Sztuki mąż Małgorzaty Rozenek zareagował natychmiast, dając nawet Latkowskiemu kredyt zaufania i sugerując, że ten zwyczajnie się pomylił. Prawdopodobieństwo, że było właśnie tak, wcale nie jest małe. Majdan już raz został niesłusznie posądzony o bycie na bakier z prawem. Dopiero po czasie okazało się, że, owszem, chodzi o “piłkarza Radosława M.”, ale winny był inny polski futbolista.

Przypomnijmy: Autorzy książki “Prostytutki” obnażają kulisy show biznesu! “Wśród klientów był Radosław M., bardzo dobrze znany reprezentant Polski”

Pod artykułami o Radosławie od razu zaroiło się od komentarzy osób przekonanych o jego winie. My o nich jednak nie napiszemy – bo Majdanowi nikt niczego nie udowodnił.

W podobny sposób podeszliśmy też do sprawy krętej drogi, jaka do ogólnopolskiej popularności doprowadziła Blankę Lipińską. Samozwańcza pisarka-milionerka też pracowała w Zatoce Sztuki, a jej postać przewija się również przez dokument Latkowskiego. Choć jej spektakularny sukces może budzić podejrzliwość, to z dostępnych nam potwierdzonych materiałów nie wynika nic, co udowadniałoby sensacyjne tezy na temat Blanki.

Przypomnijmy: Od wizażystki z Puław do najbogatszej pisarki w kraju. Skąd się wzięła w show biznesie Blanka Lipińska i co ją łączy z Zatoką Sztuki?

Rozumiemy, że może to być dla Was frustrujące. My też często chcielibyśmy napisać o wielu rzeczach. W końcu żyjemy z i dla plotek. Ale jeśli plotki są tylko tym – powtarzaną przez kogoś bez żadnego poparcia w faktach informacją – my o nich nie napiszemy.

Podobnie jest z komentarzami, o których manipulowanie często nas oskarżacie. Musimy Was rozczarować – komentarze znikają, bo na bieżąco analizuje je zewnętrzny zespół moderacji, nie redakcja. Usuwane są komentarze z wulgaryzmami, pomówieniami, czy w jakikolwiek inny sposób naruszające zasady etyki. Bo to na nas spoczywa odpowiedzialność, także prawna, za to, co w nich piszecie.

Chcemy dawać Wam powody do śmiechu i chcemy szczerze pisać o tym, co dzieje się w naszym show biznesie. Nie możemy jednak pisać o tym, na co nie mamy dowodów. To także nasze zobowiązanie wobec Was. I mamy nadzieję, że nas zrozumiecie.

Read More

Biskup Janiak uważa, że jest ofiarą medialnej nagonki. Napisał list do wiernych

Biskup Janiak uważa, że jest ofiarą medialnej nagonki. Napisał list do wiernych

Dzisiaj, 6 czerwca (11:53) Biskup diecezji kaliskiej Edward Janiak uważa, że jest ofiarą medialnej nagonki. W specjalnym liście do wiernych w swojej diecezji poprosił o modlitwę za siebie. Przypomnijmy, że wobec duchownego w Stolicy Apostolskiej toczy się postępowanie w sprawie tuszowania przez niego przypadków pedofilii. W najbliższą niedzielę katolicy obchodzą niedzielę Trójcy Świętej. To jedno… [Read more]

Mazowieckie: Trzech księży na kwarantannie, sanepid ustala osoby z kontaktu

Mazowieckie: Trzech księży na kwarantannie, sanepid ustala osoby z kontaktu

Trzech proboszczów w diecezji płockiej przebywa na kwarantannie w związku z podejrzeniem zarażenia się koronawirusem. Mogło do niego dojść przez kontakt z duchownym, który przewodniczył odpustowi w parafii w Łopacinie. Inne osoby, które także miały z nim kontakt, ustala sanepid w Ciechanowie. “Trzech proboszczów w diecezji płockiej poddało się kwarantannie w związku z możliwością zarażenia się koronawirusem. Źródłem… [Read more]

Bundesliga. Hansi Flick komentuje transfer Wernera do Chelsea

Bundesliga. Hansi Flick komentuje transfer Wernera do Chelsea

Trener Bayernu Monachium Hansi Flick pochwalił ruch londyńskiej Chelsea, która – jak donoszą niemieckie media – jest bardzo blisko zakontraktowania Timo Wernera z RB Lipsk. Timo Werner to wielki rywal Roberta Lewandowskiego. Obaj walczą w tym sezonie o tytuł najlepszego strzelca Bundesligi. Już w przyszłym sezonie sytuacja ta nie będzie się mogła powtórzyć. Jest bowiem wielce prawdopodobne, że… [Read more]

Kuba Wojewódzki zastanawia się nad nowym autem. Kosztuje 1,5 mln zł

Kuba Wojewódzki zastanawia się nad nowym autem. Kosztuje 1,5 mln zł

Kuba Wojewódzki odwiedził warszawski salon Ferrari. Sfotografował się przy wymarzonym samochodzie. Kuba Wojewódzki znany jest z tego, że lubuje się w luksusowych samochodach. Wielokrotnie je zmieniał i za każdym razem wybierał coraz droższe. Teraz znowu rozważa zakup auta. Na swoim profilu na Instagramie prezenter pokazał zdjęcie z białym Ferrari. ZOBACZ: Doda zdradziła, czy wystąpi jeszcze… [Read more]

Klara Lewandowska trenuje boks: “Fighterki” WIDEO

Klara Lewandowska trenuje boks: “Fighterki” WIDEO

Klara Lewandowska na początku maja obchodziła 3. urodziny, a dwa dni później świętowała narodziny swojej siostry Laury. Pierwsza z córek Roberta i Anny Lewandowskich już wykazuje zainteresowanie aktywnym trybem życia i wraz z mamą trenuje boks. Robert i Anna Lewandowscy są sportowcami, a zatem dość naturalnie w takim duchu wychowują Klarę. Można być pewnym, że… [Read more]

Tak, to jeden z najlepszych napastników świata. Po sezonie zaczął pracę w polu [WIDEO]

Tak, to jeden z najlepszych napastników świata. Po sezonie zaczął pracę w polu [WIDEO]

Jest jednym z najlepszych napastników na ¶wiecie, ale po skoñczonym sezonie ligi francuskiej nie leci na egzotyczne wakacje za ogromne pieni±dze. Napastnik PSG, Edinson Cavani wróci³ do Urugwaju, gdzie zajmowa³ siê w³asn± posiad³o¶ci±. Zobacz wideo Bundesliga. Bayern – Fortuna 5:0. Skrót meczu [ELEVEN SPORTS] Edinson Cavani zamiast luksusowego wypoczynku wybra³ pracê w poluUrugwajczyk korzysta z… [Read more]

Serie A. Media: koniec Balotellego w Brescii! Prezydent klubu ma dość

Serie A. Media: koniec Balotellego w Brescii! Prezydent klubu ma dość

Polska

Włoskie media donoszą, że dobiegła końca przygoda Mario Balotellego w Brescii Calcio. Prezydent klubu miał dość jego zachowania i wysłał mu pismo z natychmiastowym rozwiązaniem kontraktu. Karol Wasiek 06 Czerwca 2020, 12:52 Getty Images / Marco Canoniero/LightRocket / Na zdjęciu: Mario Balotelli W ostatnich dniach włoskie media sporo miejsca poświęcały Mario Balotellemu, który opuszczał treningi… [Read more]

Michael Jordan reaguje na śmierć George’a Floyda. Przekaże 100 mln dolarów na walkę o rasową równość
Polska

Michael Jordan reaguje na śmierć George’a Floyda. Przekaże 100 mln dolarów na walkę o rasową równość

Zdecydowana reakcja Michaela Jordana na śmierć George’a Floyda. Emerytowany koszykarz zadeklarował, że w ciągu najbliższych 10 lat przekaże 100 milionów dolarów na rzecz organizacji, które walczą o równość rasową. Mateusz Domański 06 Czerwca 2020, 09:33 Getty Images / Kevork Djansezian / Na zdjęciu: Michael Jordan USA żyje śmiercią George’a Floyda. Przypomnijmy, że czarnoskóry mężczyzna został… [Read more]

 • Biskup Janiak uważa, że jest ofiarą medialnej nagonki. Napisał list do wiernych
  Polska

  Biskup Janiak uważa, że jest ofiarą medialnej nagonki. Napisał list do wiernych

  Dzisiaj, 6 czerwca (11:53) Biskup diecezji kaliskiej Edward Janiak uważa, że jest ofiarą medialnej nagonki. W specjalnym liście do wiernych w swojej diecezji poprosił o modlitwę za siebie. Przypomnijmy, że wobec duchownego w Stolicy Apostolskiej toczy się postępowanie w sprawie tuszowania przez niego przypadków pedofilii. W najbliższą niedzielę katolicy obchodzą niedzielę Trójcy Świętej. To jedno… [Read more]

 • Serie A. Media: koniec Balotellego w Brescii! Prezydent klubu ma dość
  Polska

  Serie A. Media: koniec Balotellego w Brescii! Prezydent klubu ma dość

  Włoskie media donoszą, że dobiegła końca przygoda Mario Balotellego w Brescii Calcio. Prezydent klubu miał dość jego zachowania i wysłał mu pismo z natychmiastowym rozwiązaniem kontraktu. Karol Wasiek 06 Czerwca 2020, 12:52 Getty Images / Marco Canoniero/LightRocket / Na zdjęciu: Mario Balotelli W ostatnich dniach włoskie media sporo miejsca poświęcały Mario Balotellemu, który opuszczał treningi… [Read more]

 • Michael Jordan reaguje na śmierć George’a Floyda. Przekaże 100 mln dolarów na walkę o rasową równość
  Polska

  Michael Jordan reaguje na śmierć George’a Floyda. Przekaże 100 mln dolarów na walkę o rasową równość

  Zdecydowana reakcja Michaela Jordana na śmierć George’a Floyda. Emerytowany koszykarz zadeklarował, że w ciągu najbliższych 10 lat przekaże 100 milionów dolarów na rzecz organizacji, które walczą o równość rasową. Mateusz Domański 06 Czerwca 2020, 09:33 Getty Images / Kevork Djansezian / Na zdjęciu: Michael Jordan USA żyje śmiercią George’a Floyda. Przypomnijmy, że czarnoskóry mężczyzna został… [Read more]