Ponad 800 tysięcy zakażeń na całym świecie. Nowe obostrzenia w Polsce [RELACJA]

Na całym świecie stwierdzono już ponad 800 tysięcy zakażeń koronawirusem SARS-Cov-2, wywołującym chorobę COVID-19. W Polsce do tej pory Ministerstwo Zdrowia poinformowało o stwierdzeniu 2347 przypadków. W sumie we wszystkich krajach zmarło już ponad 42 tysiące osób. Od dzisiaj w Polsce obowiązują nowe obostrzenia – dotyczą m.in, sklepów i przebywania na zewnątrz.

Aby odświeżyć stronę wciśnij F5 lub włącz automatyczne odświeżanie :

  • Od dziś w Polsce obowiązują nowe ograniczenia w związku z koronawirusem. Oto pełna lista nowych restrykcji>>>
  • Według ostatnich danych, na świecie zarażonych koronawirusem jest ponad 850 tysięcy osób, na Covid-19 zmarło ponad 42 tys. pacjentów. Najwięcej we Włoszech – aż 12 428 osób. Do tej pory udało się wyleczyć prawie 180 tys. osób.

  • Dramatyczne dane płyną z USA. Tylko we wtorek w Stanach Zjednoczonych odnotowano ponad 700 zgonów z powodu koronawiursa. Oznacza to, że w USA chory na Covid-19 umiera średnio co dwie minuty.
  •  W Polsce w sumie mamy zakażonych koronawirusem 2347 osób, 35 – zmarło.
  • Eksperci ostrzegają: przed nami recesja i kryzys gospodarczy. Gość Porannej rozmowy w RMF FM Jakub Borkowski przyznał, że “to będzie w Polsce największy spadek PKB od czasów transformacji”.
  • Wciąż otwarte zostaje pytanie: Czy 10 maja odbędą się wybory prezydenckie. Wg sondaży aż 79 proc. badanych jest jednoznacznie chce, by głosowanie zostało przełożone.

Jak wynika z informacji naszej korespondentki z Brukseli, Polska nie chce się zgodzić na swobodny eksport leków i środków ochronnych z kraju. W tej sprawie negocjacje z naszymi władzami podjęła Komisja Europejska.

Polska nie chce swobodnego eksportu leków i środków ochrony. KE podejmuje negocjacje

W Rosji odnotowano 440 nowych zakażeń koronawirusem i łączna liczba chorych wzrosła do 2777 – poinformował w środę specjalny sztab powołany przez władze. W ciągu ostatniej doby zmarło siedmiu pacjentów, co podniosło do 24 liczbę ofiar śmiertelnych Covid-19.

Policja zapowiada, że będzie zmieniać dotychczasowe techniki kontroli osób przebywających w kwarantannie. Funkcjonariusze nie będą już codziennie kontrolować każdej osoby, a sprawdzenia będą wyrywkowe w różnych porach i bez zapowiedzi. Jak usłyszał nasz reporter, może się zdążyć, że w ciągu jednego dnia policjanci będą kilka razy u jednej rodziny.

Więcej funkcjonariuszy ma się też pojawić na ulicach – jest polecenie, by bezwzględnie egzekwować zakazy dotyczące gromadzenia się i przemieszczania.

WHO i Global Compact Network Poland przypominają: Gorąca kąpiel nie zabija koronawirusa.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr. 4 w Bytomiu nie przyjmuje pacjentów. Wszystko przez wykrycie koronawirusa.

Testy wykazały pozytywny wynik u 5 pacjentów ortopedii, 2 pacjentów, 2 lekarzy i 2 pielęgniarek z oddziału kardiologii.

Część chorych trafiła do szpitali zakaźnych, część jest w domach. Leczenie na oddziałach, które nie są objęte kwarantanną, się nie zmieniło, ale izba przyjęć jest zamknięta.

Nietypowa sytuacja w małopolskich Krzeszowicach. Mężczyzna w czasie kontroli kwarantanny przez policjantów zmienił głos na wyższy ton, włożył kapelusz i udawał swoją partnerkę.

Przebrał się i zmienił głos na kobiecy. Chciał ukryć, że partnerka złamała kwarantannę

W okolicach Świąt Wielkanocnych, na podstawie rekomendacji ministra zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego, premier i cały rząd podejmą decyzje dotyczące zamknięcia szkół oraz innych sfer życia publicznego – powiedział w środę minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

W ostatnich dniach z apelem do ministra edukacji o odwołanie kwietniowych i majowych egzaminów zewnętrznych, czyli egzaminu ósmoklasisty i matur zwróciły się w ostatnich dniach Komitet Nauk Pedagogicznych PAN i Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Oddział Hematologii Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Mikołaja Kopernika w Toruniu został wyłączony z powodu potwierdzenia koronawirusa u jednej z pacjentek – poinformował w środę PAP rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól.

Dziewięć osób z personelu i 23 pacjentów poddano kwarantannie. Na razie przebywają na oddziale szpitala.

Do 13 kwietnia przedłużone zostaną we Włoszech wszystkie ograniczenia dotyczące poruszania się i wszelkiej działalności, wprowadzone przez rząd w ramach walki z pandemią koronawirusa – powiedział w środę minister zdrowia Roberto Speranza.

Szef resortu poinformował o tym w wystąpieniu w Senacie w Rzymie, w trakcie którego przedstawił informację rządu na temat kryzysu epidemiologicznego.

Co zrobić, jeśli rozboli mnie ząb? Czy fryzjerka może przyjść do mnie do domu? Czy mogę wybrać się na poranny jogging albo pojechać na ryby?

Lista wątpliwości i pytań o to, co wolno, a czego absolutnie nie wolno nam teraz robić, jest długa – tak jak lista nowych, radykalnych obostrzeń, wprowadzonych przez rząd w ramach walki z epidemią koronawirusa.

W RMF FM i na RMF24.pl odpowiadamy na najczęściej zadawane – również przez Was za pośrednictwem Gorącej Linii RMF FM – pytania!

Czy fryzjerka może przyjść do domu? Co robić, gdy boli ząb? Pytania i odpowiedzi ws. nowych restrykcji

Z informacji przekazanej przez KGP wynika, że ostatniej doby policjanci sprawdzili ponad 145 tys. osób poddanych przymusowej kwarantannie.

Ciarka zaznaczył, że podczas kontroli, w około 700 przypadkach policjanci stwierdzili uchybienia, które w ocenie funkcjonariuszy kwalifikują się do ukarania.

Senegalczyk Pape Diouf, były prezes Olympique Marsylia, zmarł w wieku 68 lat z powodu koronawirusa – poinformował klub francuskiej ekstraklasy piłkarskiej.

“Pape pozostanie w sercu Marsylii na zawsze, jako jeden z wielkich architektów w historii klubu. Składamy najszczersze kondolencje jego rodzinie i bliskim” – oświadczono.

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło kolejny przypadek zakażenia koronawirusem w województwie świętokrzyskim. W regionie odnotowano do tej pory 50 zachorowań na COVID-19.8 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzono w ostatnich godzinach w woj. śląskim, a jedna osoba zmarła – podała w środę rano rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska. W sumie w regionie potwierdzono dotąd 272 zakażenia, 9 osób zmarło.

Na Węgrzech zmarły kolejne cztery osoby zakażone koronawirusem, liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 20. Obecność wirusa wykryto już w sumie u 525 osób – wynika z danych opublikowanych w środę na rządowej stronie poświęconej epidemii.

Cztery nowe ofiary śmiertelne to starsze osoby, które cierpiały na schorzenia układu sercowo-naczyniowego.

Jednocześnie do 40 wzrosła liczba osób, które uznano za wyleczone.

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych dziewięciu mieszkańców Małopolski. Cztery osoby są hospitalizowane, pięć przebywa w izolacji domowej – podało w środę biuro prasowe wojewody małopolskiego.

Wśród nowo potwierdzonych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 jest też 86-letnia mieszkanka powiatu limanowskiego, która zmarła w Szpitalu Powiatowym w Limanowej. Informacje te potwierdził we wtorek wieczorem szpital. Kobieta była po udarze i cierpiała na wiele innych chorób.

Cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Pomorzu Zachodnim potwierdzono w środę. To trzy osoby pochodzące z powiatu gryfickiego i jedna ze Szczecina. Łącznie w regionie odnotowano dotąd 73 przypadki zakażenia koronwirusem.

Z informacji wynika, że trzy zakażone osoby pochodzą powiatu gryfickiego. To kobieta i mężczyzna w średnim wieku; oboje przebywają w izolacji domowej. Nowe zakażenie wykryto również u kobiety w średnim wieku hospitalizowanej w szpitalu wojewódzkim w Koszalinie.

Czwartym pacjentem, u którego potwierdzono koronawirusa jest mężczyzna w średnim wieku ze Szczecina. Jest on hospitalizowany w szpitalu wojewódzkim w Szczecinie.

Potwierdzono 10 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce – poinformował w środę Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Obecność SARS-CoV-2 zdiagnozowano łącznie u 160 mieszkańców regionu.

4 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Łącznie w regionie zanotowano 278 zachorowania na COVID-19.

“Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Jeleniej Góry oraz powiatów kłodzkiego, jeleniogórskiego i głogowskiego” – podano.

W środę 1 kwietnia odbędzie się 11 rejsów do Warszawy w ramach akcji “Lot do domu”, m.in. z Wielkiej Brytanii, Islandii, Norwegii, Turcji, Argentyny i Australii – poinformował na Twitterze resort spraw zagranicznych.

Będą to loty z Londynu (Wielka Brytania), Reykjaviku (Islandia), Stambułu (Turcja), Bukaresztu (Rumunia), Moskwy (Rosja), Budapesztu (Węgry), Genewy (Szwajcaria), Oslo i Bergen (Norwegia), Buenos Aires (Argentyna), Sydney (Australia) – podało w środę MSZ

Młoda kobieta z powiatu Nowe Miasto Lubawskie jest 59 osobą, u której potwierdzono koronowirusa w woj. warmińsko-mazurskim – poinformował w środę rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek.

Rosyjski samolot ze sprzętem medycznym przeznaczonym do walki z koronawirusem i z ładunkiem maseczek ochronnych odleciał w nocy z wtorku na środę do Stanów Zjednoczonych – podało ministerstwo obrony Rosji. Wysłanie pomocy do USA zapowiadał wcześniej Kreml.

Rosyjska agencja TASS podała, powołując się na przedstawiciela administracji USA, że strona amerykańska oczekuje przybycia ładunku w środę czasu lokalnego.

W ciągu poprzedniej doby w Chinach kontynentalnych wykryto 36 nowych przypadków zakażenia koronawirusem z objawami Covid-19 oraz 130 nowych przypadków bez objawów – ogłosiła w środę państwowa komisja zdrowia. Wcześniej przypadków bezobjawowych nie zgłaszano.

Izolacja pogorszyła sytuację ofiar przemocy domowej

W sumie, w Polsce stwierdzono już 2347 przypadków zakażenia. Według danych resortu zdrowia zmarło 35 osób.

Zmarły też kolejne 2 osoby zarażone koronawirusem. Są to: 83-letni mężczyzna ze szpitala w Warszawie i 68-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach. Obaj mieli współistniejące choroby.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 36 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z woj. wielkopolskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 8 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego.

Coraz gorsza sytuacja w Nowym Jorku. Do miasta jadą pracownicy medyczni z całego kraju

Na dziś nie planujemy wprowadzania kolejnych ograniczeń w związku z epidemią koronawirusa, mamy nadzieję, że wprowadzone przez rząd środki bezpieczeństwa będą skuteczne i nastąpi ustabilizowanie dynamiki zachorowań – powiedział w środę szef KPRM Michał Dworczyk.

Od środy obowiązują nowe obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa, m.in. ograniczenie liczby osób mogących przebywać na raz w sklepach, zamknięcie zakładów fryzjerskich, a także zakaz dla nieletnich wyjścia z domu bez opieki.

Tajwan ofiaruje 10 milionów masek ochronnych krajom poważnie dotkniętym pandemią koronawirusa – powiadomiła w środę prezydent Tajwanu Caj Ing-wen, cytowana przez tajwańską agencję informacyjną CNA. 500 tys. masek trafi do Polski – dowiedziała się PAP.

Prezydent Caj poinformowała, że Tajwan zwiększył produkcję masek ochronnych, stwarzając możliwość dostarczania ich krajom, w których wzrasta liczba zakażeń nowym koronawirusem.

“To będzie w Polsce największy spadek [PKB przyp. RMF FM] od czasów transformacji w 90. roku. Na świecie też czeka nas bardzo duża recesja, czeka spadek naszych partnerów, co również nam zaszkodzi” – przekonuje gość Porannej rozmowy w RMF FM.

Jakub Borowski: To będzie w Polsce największy spadek PKB od czasów transformacji

Pandemia z dnia na dzień unieruchomiła niemal jedną trzecią mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, a trzy firmy na100 przeżywają boom – wynika z badania dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Przedsiębiorcy obawiają się, że kryzys potrwa co najmniej do lipca.

Jak podkreślili autorzy badania Research & Grow, zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor, blisko połowa firm w czasie kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa utrzyma stabilność finansową najwyżej 2-3 miesiące. Co siódme przedsiębiorstwo może wytrwać najwyżej cztery tygodnie, ale część już nie daje rady.

Ostatnie tygodnie to żniwa dla większości sprzedawców. Polacy masowo ruszyli na bezpieczne internetowe zakupy. To zmieni zwyczaje zakupowe na zawsze – pisze środowa “Rzeczpospolita”.

Jak czytamy w “Rz”, od połowy marca większość sprzedawców notuje znaczny wzrost obrotów, co jest efektem zmian prawnych spowodowanych epidemią koronawirusa. “Po zamknięciu większości sklepów z opcji zakupów online korzysta więcej klientów. Z badania Mobile Institute dla Izby Gospodarki Elektronicznej wynika, że aż 38 proc. ankietowanych zakupy na czas kwarantanny zrobiło w sieci. Na kanale online skupiła się niemal połowa badanych w wieku 35-44 lata, nie tylko z dużych miast. Do tego, o ile popularne są zakupy spożywcze, o tyle rekordy bije również zainteresowanie kategoriami chemicznymi” – pisze dziennik.

Zaledwie 10 proc. mieszkańców Izraela to Żydzi ultraortodoksyjni, a stanowią oni ponad 50 proc. pacjentów hospitalizowanych z powodu Covid-19. Policja interweniuje w dzielnicach przez nich zamieszkanych, ścigając naruszenia kwarantanny – poinformował izraelski serwis Keszet 12.

Według danych przedstawionych przez dwa izraelskie kanały telewizyjne – Keszet 12 i Reszet 13 – pacjenci wywodzący się ze środowisk tzw. charedim (pl. bogobojni) zajmują od 40 do 60 proc. łóżek w największych szpitalach w kraju.

W ciągu ostatniej doby w Niemczech zmarło 149 osób zakażonych koronawirusem – poinformował w środę Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. Łączna liczba ofiar śmiertelnych to 732. Liczba zarejestrowanych zakażeń wzrosła o 5 453 i wynosi 67 366.

Liczba zarejestrowanych dobowych zakażeń wzrosła w stosunku do dnia poprzedniego, kiedy odnotowano 4 615 nowych przypadków.

Burmistrz Londynu Sadiq Khan zaapelował do stołecznych klubów piłkarskich, zarówno Premier League, jak i niższych rozgrywek, o pomoc w walce z pandemią koronawirusa szerzącą się w metropolii. Między innymi chodzi o oddelegowanie klubowych lekarzy i służb medycznych do szpitali.

Burmistrzowi zależy także na udostępnieniu obiektów: stadionów, boisk treningowych, a nawet parkingów, na których mają zostać wybudowane polowe szpitale. Kilka dni temu uczyniły to już władze Tottenhamu Hotspur oddając miastu nowy stadion, otwarty w kwietniu 2019 r.

We Włoszech po trzech tygodniach zamknięcia większości sklepów i obowiązywania innych surowych kroków w ramach walki z epidemią koronawirusa przywrócono sprzedaż kwiatów i roślin. “Udekorujmy nimi balkony domów, w których musimy przebywać” – apelują rolnicy.

W niedawnym liście do premiera Giuseppe Contego prezes związku rolników Coldiretti, Ettore Prandini zwrócił uwagę na głęboki kryzys, w jakim znalazła się branża producentów i sprzedawców kwiatów oraz roślin, a także ogrodników i właścicieli szkółek w czasie epidemii.

Walka z Covid-19 zepchnęła Polskę ze ścieżki nieprzerwanego od 30 lat wzrostu PKB – pisze środowa “Rzeczpospolita”.

“Pierwszy od 2009 r. marcowy wzrost stopy bezrobocia i największe od 2012 r. tąpnięcie sprzedaży detalicznej – to będą pierwsze gospodarcze efekty ograniczeń wprowadzonych przez rząd w celu zahamowania epidemii Covid-19” – prognozuje dziennik.

Ponad 500 ratowników medycznych i 2000 pielęgniarek z całych Stanów Zjednoczonych wesprze przeciążony epidemią koronawirusa system opieki zdrowotnej w Nowym Jorku. Miasto zasili także 250 karetek pogotowia – poinformował we wtorek burmistrz Bill de Blasio.

Liczba ofiar śmiertelnych sięgała we wtorek, według miejskiego wydziału zdrowia, 1096. Potwierdzono ponad 41770 przypadków zakażenia SARS-Cov-2.

Niemal całkowicie puste ulice, nie licząc samochodów policyjnych i zamknięte od środy rano decyzją rządu domy towarowe w 24-milionowym mieście, to obraz stolicy Meksyku znanej z kilometrowych korków i tłumów turystów.

Liczba pacjentów hospitalizowanych z rozpoznanym koronowirusem przekroczyła we wtorek w Meksyku tysiąc osób, ale prognozy rządowych ekspertów, dotyczące zagrożenia epidemicznego oraz jego społecznych i gospodarczych następstw dla kraju zmagającego się z ostrym kryzysem gospodarczym, są głęboko pesymistyczne.

We wtorek późnym wieczorem ukazały się w Dzienniku Ustaw trzy ustawy z tzw. tarczy antykryzysowej: specustawa ws. wsparcia firm w związku z epidemią koronawirusa, ustawa rozszerzająca kompetencje PFR oraz nowelizacja ustaw z obszaru ochrony zdrowia, która ma ułatwić walkę z Covid-19.

Prace nad wszystkimi trzema ustawami zakończyły się w Sejmie we wtorek; jeszcze tego samego dnia podpisał je prezydent Andrzej Duda.

Tylko we wtorek w Stanach Zjednoczonych odnotowano ponad 700 zgonów z powodu koronawiursa; to rekordowy dzienny bilans – informują amerykańskie media. Oznacza to – jak zauważa Reuters – że w USA chory na Covid-19 umiera średnio co dwie minuty.

Łącznie w USA zmarło ponad 3,7 tys. osób z koronawirusem. Blisko połowa z tych zgonów przypada na stan Nowy Jork.

Najważniejsze informacje ubiegłego dnia – wtorku 31 marca – znajdziecie w podcaście Bogdana Zalewskiego Podsumowanie dnia. 

Polecamy. Zasubskrybujcie! >>>

Read More

Miami Fakty Premier o walce z koronawirusem: nie słuchajcie tych brzęczących much, które opowiadają bajki

Miami Fakty Premier o walce z koronawirusem: nie słuchajcie tych brzęczących much, które opowiadają bajki

Dzisiaj w analizach różnych instytutów Polska jest na czołowym miejscu, jako ten kraj, który ratował człowieka – powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki, przekonując, że sytuacja w kraju związana z zachorowaniami na COVID-19 poprawia się. – Nie słuchajcie tych różnych brzęczących much, które opowiadają bajki, posługują się kłamstwem, fałszem, obłudą i oszustwem – dodał. Premier… [Read more]

Miami Fakty Piotr Rocki nie żyje. Dariusz Dźwigała: Nie wierzyłem, że go to spotkało. Był jak moje czwarte dziecko

Miami Fakty Piotr Rocki nie żyje. Dariusz Dźwigała: Nie wierzyłem, że go to spotkało. Był jak moje czwarte dziecko

– W każdym SMS-ie czy innym kontakcie mówił do mnie “tato”. Zawsze mówiłem, że jest to moje czwarte dziecko. To dla mnie szok – mówi nam Dariusz Dźwigała, długoletni przyjaciel Piotra Rockiego. Jakub Artych 02 Czerwca 2020, 13:00 PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Piotr Rocki (z lewej) Dariusz Dźwigała i Piotr Rocki znali się blisko… [Read more]

“Zaangażowana” Marina Łuczenko tłumaczy się z reklamowania marek: “MUSZĘ to robić! Czuję się ZOBOWIĄZANA”

“Zaangażowana” Marina Łuczenko tłumaczy się z reklamowania marek: “MUSZĘ to robić! Czuję się ZOBOWIĄZANA”

Marina Łuczenko walczyła o rozgłos i sławę już od wielu lat. Swoje pierwsze kroki w show biznesie stawiała jeszcze jako wokalistka i podopieczna Mai Sablewskiej, jednak napotkała na swojej drodze wiele utrudnień. Dziś Marina może się natomiast szczycić sporą popularnością w sieci, gdzie jej poczynania śledzi ponad 700 tysięcy osób.Zobacz: Marina Łuczenko chwali się NIEDOWAGĄ:… [Read more]

Żona Krawczyka karmi piersią córeczkę na Instagramie. Przesyła życzenia synom Anety Zając
Celebrity News

Żona Krawczyka karmi piersią córeczkę na Instagramie. Przesyła życzenia synom Anety Zając

Autor: Instagram Mikołaj Krawczyk, Sylwia Juszczak-Krawczyk Z okazji Dnia Dziecka, Sylwia Juszczak-Krawczyk (42 l.) opublikowała zdjęcie, na którym karmi swoją córeczkę piersią. Gwiazda serialu “Dom nad rozlewiskiem” może cieszyć się z dużej rodziny. Z pierwszego związku ma dwóch synów, którzy powoli wkraczają w dorosłość. Oczkiem w jej głowie jest córeczka, której ojcem jest Mikołaj Krawczyk.… [Read more]

Masowe protesty w USA po śmierci George’a Floyda. W Waszyngtonie policja użyła granatów hukowych i flar [RELACJA]

Masowe protesty w USA po śmierci George’a Floyda. W Waszyngtonie policja użyła granatów hukowych i flar [RELACJA]

Foto: CRISTOBAL HERRERA / PAP Protesty w Miami na Florydzie – CRISTOBAL HERRERA / PAP W Stanach Zjednoczonych trwają demonstracje i starcia z policją, których zarzewiem stało się zabicie przez funkcjonariuszy czarnoskórego George’a Floyda w Minneapolis. Protesty kontynuowali m.in. mieszkańcy Nowego Jorku. W Waszyngtonie policja użyła granatów hukowych i flar, by rozpędzić protest. Czterech policjantów… [Read more]

Łukasz Szumowski w ogniu oskarżeń. Posłowie zajmują się wnioskiem o wotum nieufności wobec ministra zdrowia

Łukasz Szumowski w ogniu oskarżeń. Posłowie zajmują się wnioskiem o wotum nieufności wobec ministra zdrowia

Łukasz Szumowski szybko stał się niestety politykiem. Dziś wiemy, że jednym z najbardziej cynicznych i bezdusznych – mówiła na posiedzeniu sejmowej komisji zdrowia posłanka KO Barbara Nowacka. We wtorek komisja zajmowała się wnioskiem opozycji o wotum nieufności wobec ministra zdrowia, który po godzinie 14 został odrzucony.Wniosek o wotum nieufności dla ministra Łukasza Szumowskiego zgłosiła Koalicja… [Read more]

Tragiczna strzelanina w Louisville. Policjanci mieli wyłączone kamery, ich szef został zwolniony

Tragiczna strzelanina w Louisville. Policjanci mieli wyłączone kamery, ich szef został zwolniony

Fakty Miami

Burmistrz Louisville Greg Fischer poinformował na konferencji prasowej o zwolnieniu szefa tamtejszej policji Steve’a Conrada – informuje Associated Press. Powodem jest śmierć Davida McAtee’ego, właściciela miejscowej restauracji. Mężczyzna zginął w wyniku strzelaniny, do której doszło kilka minut po północy w pobliżu targowiska na West Broadway. Zobacz wideo Amerykańska policja pokazuje, jak w miejscowości Lawrenceville pokojowo… [Read more]

AP: Chiny opóźniały ujawnienie informacji o koronawirusie, a WHO była bezsilna
Fakty Miami

AP: Chiny opóźniały ujawnienie informacji o koronawirusie, a WHO była bezsilna

Chiny znacznie opóźniły ujawnienie informacji o koronawirusie, powodując dużą frustrację wśród przedstawicieli Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) z powodu nieotrzymywania danych potrzebnych do walki z pandemią koronawirusa – dowiedziała się agencja AP. W styczniu WHO publicznie chwaliła Chiny za szybką reakcję na pojawienie się nowego koronawirusa. WHO wielokrotnie dziękowała chińskim władzom za “natychmiastowe udostępnienie” mapy genetycznej… [Read more]

Mysterious AMD RDNA 2 GPU Codenamed Sienna Cichlid Spotted in Linux Patches, Speculated To Be The Big Navi GPU For Enthusiast Radeon RX Graphics Cards

Mysterious AMD RDNA 2 GPU Codenamed Sienna Cichlid Spotted in Linux Patches, Speculated To Be The Big Navi GPU For Enthusiast Radeon RX Graphics Cards

A mysterious AMD RDNA 2 GPU has been spotted within the latest Linux patches & it’s speculated that this could be the Big Navi GPU powering next-generation Radeon RX graphics cards that all enthusiasts are waiting for. This specific AMD GPU was spotted by the folks at Phoronix and is codenamed Sienna Cichlid. AMD’s Mysterious… [Read more]

Judge tosses former Maryland basketball players’ ‘Fortnite’ dance lawsuit
Science & Technology

Judge tosses former Maryland basketball players’ ‘Fortnite’ dance lawsuit

A federal judge has dismissed a lawsuit in which two former University of Maryland men’s basketball players accused makers of the “Fortnite” video game of misappropriating a dance move that the ex-teammates popularized. U.S. District Judge Paul Grimm in Maryland ruled Friday that the Copyright Act preempts claims that Jared Nickens and Jaylen Brantley filed… [Read more]