PŚ w skokach i Raw Air. Kobayashi wygrał kwalifikacje do konkursu w Trondheim, Żyła drugi

Zwycięstwem Japończyka Ryoyu Kobayashiego zakończyły się kwalifikacje do czwartkowego konkursu indywidualnego w ramach turnieju Raw Air i cyklu Pucharu Świata. Świetne, drugie miejsce zajął Piotr Żyła. Zmagania w decydującej fazie zostały na kilkanaście minut przerwane po nieprzyjemnym upadku Niemca Stephane’a Leyhe, który poszybował na 141,5 m. Liderem Raw Air pozostał Kamil Stoch, który powiększył przewagę nad rywalami.

Kobayashi i Żyła poszybowali na taką samą odległością 135 m, ale zasadniczą różnicą była belka startowa. Polak pofrunął z 15. platformy, z kolei Japończyk popisał się takim wynikiem z belki niższej o dwa stopnie. Pierwszą trójkę uzupełnił Norweg Johann Andre Forfang (135,5 m).

W czołowej dziesiątce, poza Żyłą, uplasowało się łącznie trzech Orłów. Dziewiąte miejsce zajął Dawid Kubacki (127 m), a dziesiąty był Kamil Stoch (129 m), powiększając przewagę w “generalce” Raw Air z 0,7 do 7,4 pkt.

Do czwartkowego konkursu zakwalifikował się komplet siedmiu “Biało-Czerwonych”. Lokaty pozostałych Polaków: 19. Aleksander Zniszczoł (129 m), 33. Maciej Kot (126 m), 35. Paweł Wąsek (123,5 m), 40. Jakub Wolny (123 m).

Zanim przyszła jednak kolej na skoki czołowej piątki zawodników, niebezpieczny wypadek zaliczył Niemiec Stephan Leyhe. Dotychczasowy wicelider Raw Air, po locie na 141,5 m, prawdopodobnie popełnił błąd przy lądowaniu i zaliczył bolesny upadek. Leyhe po kilku minutach usiadł na zeskoku, ale cały czas był opatrywany. W końcu został umieszczony na noszach i skuterem zwieziony ze skoczni.

Raw Air jest kolejną imprezą sportową, która z powodu koronawirusa, toczy się bez udziału publiczności.

Kwalifikacje rozpoczęły się z 15. belki startowej od skoku Denisa Korniłowa. Rosjanin zaliczył jednak mizerną odległość, ledwie 113,5 m.

Szybko pojawiła się informacja o dyskwalifikacji, a pechowcem nie po raz pierwszy w tym sezonie okazał się Filip Sakala. Powodem ukarania Czecha był, a jakże, nieregulaminowy kombinezon.

W końcu dobry skok oddał dołączony do kadry, w miejsce kontuzjowanego Klemensa Murańki, Paweł Wąsek. Nasz młody zawodnik oddał skok na 123,5 m, dzięki któremu tymczasowo objął prowadzenie.

Po słabym występie skaczącego z numerem dwunastym Rosjanina Romana Trofimowa, pierwszym zawodnikiem, z pewną kwalifikacją, został Wąsek.

Świetnie zaprezentował się jeszcze mało znany Fin Niko Kytosaho. Fin popisał się lotem na 131,5 m, przedzierając się na czoło stawki.

Na bardzo ciepłe słowa zasłużył także Aleksander Zniszczoł, który wprawdzie skoczył o 2,5 metra krócej od Fina (129 m), ale po zsumowaniu punktów i not, Polak zajmował pierwsze miejsce.

W podobnych do reszty zawodników bardzo poprawnie zaprezentował się Maciej Kot. Nasz reprezentant doleciał na 126. metr i minimalnie wyprzedził Wąska.

Nienagannie zaprezentował się również czwarty z Orłów Jakub Wolny, dołączając do grona zawodników z pewną kwalifikacją. 24-latek oddał skok na 123 m.

Po skokach 35 zawodników najbardziej efektownym lotem popisał się Żiga Jelar. Słoweniec poszybował na 132 m i o 3,5 pkt wyprzedzał Junshiro Kobayashiego (127,5 m).

Doskonały skok zaprezentował zwycięzca pierwszego treningu Markus Eisenbichler. W prologu Niemiec osiągnął imponującą odległość 134,5 m i zdecydowanie wysforował się na prowadzenie.

Niemca kapitalnym skokiem zdołał wyprzedzić Johann Andre Forfang (135,5 m), ale jeszcze lepiej spisał się Piotr Żyła. Wprawdzie Polak skoczył pół metra bliżej od Norwega, jednak z przewagą 0,2 pkt przedarł się na prowadzenie.

Grozą powiało po fenomenalnym locie Stephana Leyhe. Niemiec wylądował za rozmiarem skoczni (141,5 m), ale nie ustał skoku i przewrócił się na zeskok. Przy wiceliderze Raw Air szybko pojawiły się służby medyczne, ale zawodnik chwilę się nie podnosił. Dopiero po kilku minutach usiadł na zeskoku. Najgorsze, że po upadku Niemcowi nie wypięły się narty, co niosło ze sobą większe ryzyko kontuzji. W końcu Leyhe został ulokowany na noszach i skuterem zwieziony ze skoczni.

Po wypadku jury od razu obniżyło belkę o dwa stopnie (13. platforma) i od razu przyszła kolej na dwóch Polaków Kamila Stocha i Dawida Kubackiego. Orzeł z Zębu skoczył 129 m, a Kubacki wylądował na 127 m. Nasi reprezentanci uplasowali się w szerokiej czołówce, bezpośrednio ze sobą sąsiadując.

Doskonały skok zaprezentował Ryoyu Kobayashi, przedzierając się na prowadzenie po locie na 135 m, a Żyłę spychając na drugie miejsce.

Na następnej stronie klasyfikacje generalne Raw Air, Pucharu Świata i Pucharu Narodów

Read More

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem i kolejne zgony

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem i kolejne zgony

Mamy 192 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem i osiem kolejnych zgonów – poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Nowe potwierdzone przypadki dotyczą województw: śląskiego (93), mazowieckiego (33), łódzkiego (30), dolnośląskiego (13), małopolskiego (9), wielkopolskiego (8), podlaskiego (3), świętokrzyskiego (1), pomorskiego (1) i lubelskiego (1). “Ze względu na błędnie zaraportowany przez WSSE Bydgoszcz 1 przypadek osoby zakażonej informujemy, że odejmujemy go z wykazu” – podał w komunikacie resort… [Read more]

Bonu 1000 plus dla turystów jednak nie będzie, rząd się wycofuje z obietnicy. Nie będzie już wsparcia

Bonu 1000 plus dla turystów jednak nie będzie, rząd się wycofuje z obietnicy. Nie będzie już wsparcia

Wikimedia/Alina ZienowiczZapowiadany szumnie program 1000 plus nie wejdzie jednak w życie. Według rzecznika rządu Piotra Müllera pomysł ten budził kontrowersje w branży turystycznej, z związku z czym rząd rozważa inne formy pomocy branży. Tymczasem przedsiębiorcy żyjący z turystyki nie kryją rozgoryczenia decyzją rządu. Nie brakuje jednak opinii, że pomysł padł ofiarą taktyki przedwyborczej i wkrótce… [Read more]

Bayern Monachium. Hansi Flick potwierdził kontuzję Thiago

Bayern Monachium. Hansi Flick potwierdził kontuzję Thiago

Trener Bayernu Monachium Hansi Flick nadal nie będzie mógł skorzystać z usług kontuzjowanego Thiago. Hiszpan nabawił się urazu po meczu z Unionem i opuścił już dwa kolejne spotkania. Bayern Monachium wygrał ostatnie starcie z bezpośrednim rywalem w tabeli Bundesligi – Borussią Dortmund i umocnił się na pozycji lidera. Bawarczycy w najbliższym spotkaniu zmierzą się z Fortuna Duesseldorf. Na przedmeczowej konferencji prasowej… [Read more]

Krzysztof Cugowski nie narzeka z powodu pandemii. Ma wystarczająco pieniędzy. “Mogę nie grać i jakoś przeżyję”
Fakty Miami

Krzysztof Cugowski nie narzeka z powodu pandemii. Ma wystarczająco pieniędzy. “Mogę nie grać i jakoś przeżyję”

DK 29.05.2020 15:40 Krzysztof Cugowski ostatnio udzieli³ wywiadu, w którym wyjawi³, ¿e nie narzeka na brak pieniêdzy. Jest w znacznie lepszej sytuacji ni¿ koledzy z bran¿y. Wiele gwiazd z powodu przymusowej izolacji straci³o sporo pieniêdzy. Odwo³ane spektakle, koncerty i wstrzymane prace na planach filmowych niew±tpliwie wp³ynê³y na bud¿ety artystów. Ostatnio Katarzyna Skrzynecka ¿ali³a siê, ¿e… [Read more]

Pierwszy weekend w dobie koronawirusa bez maseczek? Niezupełnie, o tym wciąż musisz pamiętać. Kiedy i gdzie trzeba nosić maseczkę?

Pierwszy weekend w dobie koronawirusa bez maseczek? Niezupełnie, o tym wciąż musisz pamiętać. Kiedy i gdzie trzeba nosić maseczkę?

Wchodzimy w czwarty etap znoszenia obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa w Polsce. Jedną ze zmian, na którą czekało wiele osób, jest zniesienie obowiązku zasłaniania ust i nosa w otwartej przestrzeni. Co ważne, nie oznacza to jednak, że maseczki możemy schować na dno szafy. W wielu miejscach i sytuacjach, wspomniany obowiązek wciąż będzie funkcjonował. Gdzie i… [Read more]

Tragedia na komisariacie w Kole. 32-letni policjant walczy o życie

Tragedia na komisariacie w Kole. 32-letni policjant walczy o życie

Materiał pochodzi z serwisu: Foto: newspix.pl Postrzelenie na komisariacie w Kole – newspix.pl W budynku komendy policji w miejscowości Koło niedaleko Konina (woj. wielkopolskie), miał miejsce wypadek z udziałem broni. 32-letni policjant został ranny w głowę i w ciężkim stanie trafił do szpitala. Oficer prasowa kolskiej policji sierż. szt. Weronika Czyżewska przekazała, że funkcjonariusz postrzelił… [Read more]

Lady Gaga zainspirowała się hitem Katy Perry? Fani kąśliwie: “Fajnie powtarzać CUDZE SUKCESY, co?”
Celebrity News

Lady Gaga zainspirowała się hitem Katy Perry? Fani kąśliwie: “Fajnie powtarzać CUDZE SUKCESY, co?”

Lady Gaga powróciła w piątek z nowym albumem zatytułowanym Chromatica. Wydawnictwo jest dla fanów o tyle szczególne, że piosenkarka postanowiła w nim powrócić do muzyki elektronicznej, a do współpracy zaprosiła takie gwiazdy jak Ariana Grande czy południowokoreańska grupa BLACKPINK. Pierwszy singiel, Stupid Love, ukazał się w lutym.Zobacz: Lady Gaga POWRACA z “futurystyczną” piosenką o “głupiej… [Read more]